Mini poradnik

Kilka wskazówek dla rodziców, aby podróż przebiegła bez zakłóceń :)

* Zawsze planujemy wyjazd wcześnie rano, zaraz po przebudzeniu się, wówczas dzieci są jeszcze troszkę ospałe i nie zaczynają marudzić :) a my zdążymy już przejechać spory kawałek drogi.

* Wybierając się podróż samochodem zawsze pamiętaj o zabraniu kocyka, poduszki i przytulanki. W podróży dziecku może być zimno więc kocyk to podstawa.

* zabierz książeczki, kolorowe czasopisma dziecięce, ulubione maskotki
(moje Dzieci są obecnie na etapie laptopa z grami), bardzo popularne zaczynają być również przenośne mini odtwarzacze DVD - możesz włączyć ulubioną bajkę lub film

* Na tankowanie paliwa wybierz moment kiedy dziecko nie śpi. Zazwyczaj kiedy zatrzymasz samochód dziecko budzi się i zaczyna być rozdrażnione.

* Podczas jazdy samochodem możecie grać z dziećmi w przeróżne gry np. łamańce słowne, śpiewać piosenki lub odgadywać marki samochodów które właśnie minęliście ( tak szybciej mija czas).

* nie zapomnij zabrać ze sobą nawilżanych chusteczek - przydają się naprawdę w wielu sytuacjach

* Należy postarać się o parawaniki przeciwsłoneczne na okna tylnej części pojazdu, zwykle skutecznie chroniące przed przegrzaniem. Powinno się unikać podróży w okresach szczytu, kiedy długie oczekiwanie w korkach czy na przejściach granicznych znacznie zwiększa uciążliwość podróży.

* Przy dalekich wyjazdach zagranicznych konieczna będzie, odpowiednio poprzedzająca podróż, wizyta w punkcie szczepień dla osób wyjeżdżających za granicę. Szczepienia dzieci stanowią zawsze pewien problem, wiążący się z czasowym dopasowaniem szczepień zalecanych przy wyjazdach zagranicznych do obowiązujących według kalendarza szczepień. Warto więc, o ile to możliwe, odpowiednio wcześniej odbyć konsultację u lekarza specjalisty, aby uzyskać czas na zaplanowanie niezbędnych szczepień ochronnych.

* UWAGA!!!! Montując fotelik dziecka obok fotela kierowcy ważne jest, aby wyłączyć poduszkę powietrzną pasażera, ( jeśli jest w samochodzie, jeśli nie mamy pewności, należy sprawdzić w instrukcji)

Udanej podróży :)